Onderzoek Theologie

Onder het motto "Gelovig zoeken naar inzicht" wil de Faculteit Katholieke Theologie deze traditie in de context van de hedendaagse cultuur wetenschappelijk bestuderen.

De onderzoekers

Faculteit Godgeleerdheid, Vrije Universiteit, Sectie Dogmatiek en Oecumenica
dr. H.A. Bakker h.a.bakker@wanadoo.nl
prof. dr. H. van den Belt h.vdbelt@filternet.nl
prof. dr. E.A. de Boer eadeboer@tukampen.nl
prof. dr. E.A.J.G. van der Borght EAJG.van_der_Borght@th.vu.nl
prof. dr. G. van den Brink gvdbrink@solcon.nl
prof. dr. M.E. Brinkman ME.Brinkman@th.vu.nl
prof. dr. F. Enns f.enns@vu.nl
dr. J. Kommers j-a.kommers@hotmail.com
prof. dr. C. van der Kooi c.van_der_kooi@th.vu.nl
prof. dr. C. van der Laan c.van_der_laan@th.vu.nl
drs. T. van der Leer teun.vanderleer@baptisten.nl
dr. L.P. Miedema miedediac@gmail.com
dr. E.V. Tolstoja k.tolstaja@gmail.com
prof. dr. B. van den Toren benno.vandentoren@wycliffe.ox.ac.uk
dr. W. van Vlastuin info@wvanvlastuin.nl
dr. habil. P.M. Wisse maarten.wisse@vu.nl

Website sectie Dogmatiek en Oecumenica

Tilburg School of Theology
Drs. Frank G. Bosman f.g.bosman@uvt.nl
Dr. Mark-Robin Hoogland c.p.
Drs. Stefan Mangnus s.mangnus@bisdomgroningenleeuwarden.nl
Prof. dr. Herwi Rikhof h.w.m.rikhof@tilburguniversity.edu
Prof. dr. Marcel Sarot m.sarot@tilburguniversity.edu
Prof. dr. Henk Schoot h.j.m.schoot@tilburguniversity.edu
Drs. Syds Wiersma syds.wiersma@tilburguniversity.edu
Prof. dr. Henk Witte h.p.j.witte@tilburguniversity.edu
Dr. Harm Goris h.j.m.j.goris@tilburguniversity.edu

Website Thomas Instituut, Website Onderzoek Tilburg School of Theology

Protestantse Theologische Universiteit (onderzoeksgroep 'Beliefs')
prof. dr. Leo J. Koffeman (hoogleraar Kerkrecht en Oecumene)
prof. dr. Volker Küster (hoogleraar Crossculturele Theologie)
prof. dr. Frits de Lange (hoogleraar Ethiek)
prof. dr. Mechteld M. Jansen (hoogleraar Missiologie - programmaleider)
dr. Theo A. Boer (ud Ethiek)
prof. dr. Renée. D.N. van Riessen (ud Filosofie)
dr. E. Petruschka Schaafsma (ud Ethiek)
dr. Gé M. Speelman (ud Godsdienstwetenschappen / Islam)
dr. Pieter H. Vos (ud Ethiek)
dr. Lieke A. Werkman (ud Crossculturele Theologie)
dr. Onno K. Zijlstra (ud Filosofie)
drs. Pieter Dronkers (aio Ethiek)
Protestantse Theologische Universiteit (Systematische Theologie - 'Leerstellig')
prof. dr. N.W. den Bok (Nico - hoogleraar Dogmatiek Kampen)
prof. dr. L.J. van den Brom (Luco - hoogleraar Christelijke Geloofsleer Utrecht)
prof. dr. J. Muis (Jan - hoogleraar Systematische Theologie Utrecht)
prof. dr. R.H. Reeling Brouwer (Rinse - uhd Dogmageschiedenis en Symboliek Kampen)
prof. dr. H.S. Benjamins (Rick - ud Dogmatiek Leiden)
dr. T.L. Hettema (Theo - ud Systematische Theologie Seminarium Vrij Evangelische Gemeenten Utrecht)
dr. D. van Keulen (Dirk - post-doc Project A.A. van Ruler Leiden)
dr. A. van der Kooi (Akke - ud Dogmatiek Kampen)
dr. L. Mietus (Leo - ud Systematische Theologie Seminarium Vrij Evangelische Gemeenten Utrecht)
prof. dr. J. Hoek (Jan - bijz. hoogleraar Gereformeerde Spiritualiteit Kampen)
dr. H.E. Zorgdrager (Heleen - ud Dogmatiek en Genderstudies Leiden)
drs. A.W. Baan (Ariaan - aio Systematische Theologie Kampen)
drs. G.G. van Manen (Gerben - aio Systematische Theologie Leiden)
drs. W.A. de Jong (Wietske - aio Systematische Theologie Leiden)
drs. G.K.M. Smit (Gea - aio Systematische Theologie Leiden)
Theologische Universiteit Kampen
Dr. J.M. Burger jmburger@tukampen.nl
B. van Egmond MA bartvanegmond@gmail.com
Prof. Dr. B. Kamphuis bkamphuis@tukampen.nl
Dr. R.T. te Velde rt.velde@hetnet.nl
Drs. W. Huttinga whuttinga@tukampen.nl

Website gezamenlijk onderzoeksprogramma Kampen / Apeldoorn

Theologische Universiteit Apeldoorn
Prof.dr. G.C. den Hertog gcdenhertog@tua.nl
Dr. A. Huijgen ahuijgen@tua.nl
Dr. M.J. Kater mjkater@tua.nl
Drs. N.C. Smits ncsmits@tua.nl